fbpx

Bestia powraca!

Bethany postanawia być dobra. Ale że trudno być dobrym w pojedynkę, nie waha się wciągnąć w to Ebenezera. Problem w tym, że żadne z nich nie wie, jak się do tego zabrać. Czy wystarczy sprzedać pamiątki po bestii, a zarobione pieniądze oddać dzieciakom z sierocińca? A może za radą sympatycznej staruszki powinni ugotować zupę i zrobić pranie? Odbestwianie nie jest tak łatwe, jak przypuszczali, szczególnie że bestia okazuje się nie do końca martwa i ma wobec nich swoje plany…

Zemsta bestii to drugi tom bogato ilustrowanej, mrocznej a zarazem zabawnej serii książek dla bestyjek w wieku od 9 lat! „Historia z dreszczykiem, absurdem i sporą dawką humoru. I z przestrogą, by nie karmić swojej bestii samolubności. Zabawne ilustracje Isabelle Follath dostarczają mnóstwo uśmiechu” – tak o serii pisał Magazyn Literacki KSIĄŻKI (11/2021), a z ciekawostek zdradzimy, że ukaże się ona w aż 20 językach, w tym – między innymi – w j. katalońskim, arabskim i hebrajskim!

Nie dajcie się zwieść złudzeniu, że to tylko historia o strasznej bestii mająca wywołać wypieki na twarzy (choć takowe się pojawią, bez dwóch zdań!). Bo pod pozorem opowieści dla czytelników o mocnych nerwach autorowi „..udało się przemycić takie wartości jak empatia, bezinteresowność, przyjaźń i dobro.” – pisze Bajkochłonka. I ma zupełną rację.

Powrót