fbpx

Bolesławiecka ekipa śledcza znów rusza do akcji!

Guśka, Ptyś i Leonek zostają w domu ciotki Marty – do końca wakacji jest jeszcze trochę czasu, a oni nie dowiedzieli się najważniejszego: jak w piwnicy znalazł się ten dziwny szkielet?!  Sprawa nie daje im spokoju. W wyniku poszukiwań znajdują ukryte pomieszczenie, które okazuje się windą, oraz tajemniczy pięknie rzeźbiony globus. Wokół domu ciotki znów zaczynają się kręcić dziwni ludzie, którzy ewidentnie czegoś szukają. I tylko jedna starsza pani wie, że może chodzić o Agatową komnatę – a to oznacza kłopoty.

Pierwszy tom tej fenomenalnej komedii kryminalnej Gnomon i tajemnica starego domu już zyskał wielu fanów, a Zaczytany tata w nakanapie.pl mówi bez ogródek o tym, że „..by dziecko dobrowolnie zechciało spędzić kilka godzin w towarzystwie książki, ta musi go do tego zachęcić tytułem czy też okładką, a zatrzymać niebanalną fabułą już od pierwszych stron. Książką taką jest właśnie 'Gnomon..'” i dodaje, że to „..doprawdy świetna książka oferująca młodym czytelnikom wiele frajdy z jej czytania.”

Koniecznie sięgnijcie po I tom przed premierą kolejnego – o ile jeszcze nie mieliście okazji wpaść z wizytą do Bolesławca!

Powrót