fbpx

Guśka, Ptyś i Leonek na tropie kolejnego skarbu!

czort z zakopca

Grupa dzieci, które poznajemy w tej serii to roztrzepane lekkoduchy. Podejmują decyzje na podstawie pokręconej logiki, nie myśląc o niebezpieczeństwie. Są przy tym nieziemsko zabawni i nieprzewidywalni. Mimo wszystko udaje im się rozwiązać wszystkie zagadki i przechytrzyć przeciwników. 

W pierwszym tomie Gnomon i tajemnica starego domu Guśka, Ptyś i Leonek spędzą nudne wakacje u ciotki, a przy najmniej tak im się wydaje, bo co ciekawego może się dziać w starym poniemieckim domu w Bolesławcu? Jak się okazuje, według legendy w domu ukryty jest skarb, który odkryć próbują nie tylko nasi bohaterowie… 

W drugiej części serii Agatowa komnata odkrywamy kolejne sekrety starego domu w Bolesławcu.

Najnowsza część Czort z Zakopca przenosi nas do zupełnie nowej, ciekawej lokalizacji, z zupełnie nową zagadką do rozwiązania i oczywiście potężną dawką humoru.

Guśka, Ptyś i Leonek w nagrodę za odnalezienie skarbu i pomoc policji wyjeżdżają do Zakopanego. Oczywiście nie liczą na odpoczynek, a na rozwiązanie zagadki. Bo właśnie do Zakopanego ich zdaniem prowadzi tajemniczy rysunek na znalezionej kartce – wojownik śpiący we wnętrzu góry. Tylko czy naprawdę chodziło o Zakopane? Już Maryńka im wszystko wytłumaczy!

Powrót