fbpx

Kuku Król powraca!

Wyczekiwana  kontynuacja przygód Benka i Kuku Króla, humorystyczno-przygodowej opowieści, inspirowanej wspomnieniami z dzieciństwa autora, Adama Stowera – nagradzanego brytyjskiego autora i ilustratora, związanymi z leśnymi zabawami z bratem oraz z pobytem w szkole z internatem.

Benek Tyczka wraca do szkoły i od razu pakuje się w kłopoty. Grupa złodziei i starożytna klątwa sprawiają, że początek roku staje się naprawdę nieprzewidywalny! Czy Benkowi uda się uratować wystawione w muzeum złoto mumii? I czy przeżyje codzienne śniadania serwowane przez tatę? Na szczęście Kuku Król już spieszy mu z pomocą.

Zobacz drugą część: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/kuku-krol-i-klatwa-mumii/

Tak o tej serii pisze Paulina Zaborek: „Bazuje na humorze, komiksowych wstawkach, licznych dialogach. To niewielka rozmiarem książka do samodzielnego czytania dla dzieci w wieku 8–12 lat, która ze względu na swój dowcipny charakter i szatę graficzną jest lekką i przyjemną lekturą nawet dla tych, którzy czytają niewiele. Mimo że porusza zupełnie poważny temat rówieśniczej przemocy, pozostawia dziecko z przekonaniem, że dobro w końcu zwycięży, a w trudnych chwilach warto korzystać z pomocy przyjaciół i zasobów swojej fantazji.”

Powrót