fbpx

Nowości dla starszych dzieci!

Szukacie inspiracji na Mikołajkowe prezenty dla nieco starszych czytelników? Wydawnictwo Dwukropek ma w zanadrzu dwie fantastyczne książki dla starszych dzieci – „Przygoda w Greenglass House”, której magiczna okładka już sama w sobie skrywa porywającą tajemnicę oraz „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom”, czyli zbiór piętnastu wyjątkowych baśni ludowych z całego świata!

Pierwsza z nich autorstwa Kate Milford (przekład Anna Wicha) otwiera nową serię Greenglass! Niespodziewanie dzwoni hotelowy dzwonek. Potem kolejny raz. I jeszcze raz. Wkrótce w hotelu roi się od dziwnych gości, pozornie ze sobą nie związanych, a historia każdego z nich, w jakiś tajemniczy sposób łączy się z zajazdem… Już sam opis i okładka Macieja Szymanowicza tworzą niezwykłą aurę…

Książka do kupienia tutaj: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/przygoda-w-greenglass-house/

„Baśnie, których nie czytano dziewczynkom” to zbiór piętnastu baśni ludowych z całego świata, które możemy znaleźć u Braci Grimm, Aleksandra Afanasjeww czy choćby w Baśniach tysiąca i jednej nocy. Wywodzą się m.in. z tradycji hiszpańskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, brytyjskiej, ormiańskiej, pendżabskiej, chińskiej, arabskiej i południowoafrykańskiej. Fantastyczna lektura z silnymi kobiecymi bohaterkami!

„Baśnie, których nie czytano dziewczynkom” hiszpańskiej autorki Myriam Sayalero (przekład Barbara Bardadyn) barwnie zilustrował krakowski streetartowiec, Mikołaj Rejs.

Książka do kupienia tutaj: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/basnie-ktorych-nie-czytano-dziewczynkom/

Powrót