fbpx

Nowy członek w rodzinie Gadsbych!

Trzeci tom pełnego humoru i dramatów cyklu o wyjątkowej rodzince!

Trwają wakacje. Rodzinka Gadsbych powiększyła się o nowego członka – maleńkiego Dyńka. Aby zapewnić mamie chwile spokoju z noworodkiem, Flora wyjeżdża z tatą na egzotyczny plan jego nowego filmu, a Bluebell, Twig i Jas zostają wysłani do babci na wieś. Ta, jak zawsze, robi, co może, by wnuczęta jak najczęściej przebywały na łonie przyrody. Przy tak dużej swobodzie trudno im jednak powstrzymać się przed wpadnięciem w kłopoty…

„Farrant tworzy zwykłą-niezwykłą opowieść o życiu, trudnych doświadczeniach i skomplikowanych relacjach, które nieustannie ewoluują. Opowieść wypełnioną świetnymi, wiarygodnymi bohaterami, których nie sposób nie polubić, z którymi trudno się nie związać. Porusza w niej wiele kwestii, w których swoje przeżycia odnajdą młodzi czytelnicy, dostrzegając w Gadsbych odbicie samych siebie.

Ta książka, jak i cała seria, zbudowana jest z emocji  – tych, które przeżywają bohaterowie, i tych, które udzielają się czytelnikowi. Jest w niej zarówno smutek i melancholia, jak i słodycz i ciepło. Czytamy tę historię raz ze ściśniętym gardłem, po chwili uśmiechać się szeroko. Bo to historia przede wszystkim dająca nadzieję, pełna ciepła, autentyczna i kojąca. Fabularnie i emocjonalnie dojrzała historia dla dojrzewających czytelników (i nie tylko). Poruszająca do głębi, niestroniąca od zagadnień trudnych i bolesnych, a jednocześnie zostawiająca odbiorcę w poczuciu błogiego spokoju. O relacjach, rodzinie, miłości. O lęku, stracie i niepewności. O starości i budowaniu wspomnień. O tym, że nowi ludzie nie przekreślają pamięci o tych, którzy odeszli, ale pomagają wypełnić puste miejsca. Nieustająco ta seria jest jak kojący plaster przykładany do rany, a Bluebell wyrasta na jedną z moich ukochanych bohaterek książek dla młodzieży”.
Zaczytasy

SERIA: Pamiętniki Bluebell Gadsby
Tom 1 –  Czas po Iris
Tom 2 – Miłość Flory
Tom 3 – Wszystko o Dyńku

Powrót