fbpx

Pożegnanie z rodziną Gadsbych

Przed nami już ostatnie spotkanie z tą wyjątkową angielską rodziną „ z iście włoskim temperamentem” i ich światem, który „może nie jest usłany różami, ale za to jest pełen energii, miłości i wsparcia, jakie jest w stanie zapewnić kochająca się rodzina” (ziarnko_bobu). Czas na Jasmine to czwarta i ostatnia część  serii Pamiętniki Bluebell Gadsby.

Lato się skończyło i rodzeństwo Gadsbych rozpoczyna nowy rok szkolny, jak zawsze w ich przypadku pełny perypetii i zaskakujących zdarzeń. Flora wyjeżdża studiować aktorstwo w Szkocji (i skonfrontować marzenia z rzeczywistością), Twig dołącza do drużyny rugby (choć nie znosi sportu), Jasmine zmaga się z nękaniem ze strony dziewczyn z Babeczkowej Ekipy (i walczy o bycie sobą), Dyniek uczy się chodzić. Bluebell zaś, pierwszy raz od utraty bliźniaczki Iris, spotyka bratnią duszę (i po raz pierwszy naprawdę się zakochuje).

Nie obejdzie się oczywiście bez kłótni, obrazy i płaczu, do głosu dochodzą zagmatwane przyjacielskie relacje, zmieniające życie wybory i trudni sąsiedzi. Ale jest też śmiech, a przede wszystkim miłość – czyż nie na tym polega bycie rodziną?

Powrót