fbpx

Premiera trzeciej części serii (Nie) tacy sami!

Od 26 sierpnia oficjalnie z nami – „Tosia i Julek idą do przedszkola”!  Trzecia część serii dla maluszków (Nie) tacy sami już dostępna w księgarniach. Jak pisze autorka: „…mimo wymagających warunków zewnętrznych wspieram rodziców i specjalistów w budowaniu relacji i więzi pełnej empatii, poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Kiedy otaczamy dzieci zrozumieniem i otwartością na to, co czują i czego potrzebują, wzrastają w zdrowym poczuciu własnej wartości, rosną w siłę i z większą odwaga idą przez świat. Uczą się szacunku do siebie i innych, życzliwości i zdolności komunikowania swoich granic; budowania konstruktywnych relacji ze sobą i z innymi; szukania rozwiązań i planowania swojego miejsca w świecie… Uczą się prawdziwego życia! I ta książka ma w tym wspierać. Nieść nadzieję, bezwarunkową akceptację i ukojenie. Niech idzie w świat i go zmienia💚”

Trzeci tom serii Nie tacy sami dotyka delikatnego, ale częstego problemu pierwszych dni dziecka w przedszkolu. Posłanie dziecka do przedszkola jest zwykle dużym przeżyciem dla niego i jego rodziców. Najbliżsi opiekunowie rozstają się z dzieckiem i nie mają z nim kontaktu przez kilka godzin w ciągu dnia. W tym czasie nieraz się zastanawiają, czy dziecko ma zapewnioną odpowiednią opiekę, czy czuje się bezpiecznie, czy dobrze sobie radzi w sytuacjach konfliktowych, czy chętnie bawi się z innymi dziećmi i jak się czuje z dorosłymi, którzy spędzają z nim czas. Dzięki tej mądrej i pięknie zilustrowanej książeczce mali czytelnicy będą mogli przeżyć swoje pierwsze dni w przedszkolu wraz z a Tosią i Julkiem, a rodzice znajdą kilka bezcennych rad, jak wesprzeć swoje dziecko na początku jego przedszkolnej przygody.

Patronat: Portal Zdrowia Dziecka 🔸 Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków 🔸 Qlturka.pl 🔸 NVC Lab.pl – Laboratorium Porozumienia bez Przemocy 🔸 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę 🔸 NVC Coaching.pl – coaching, warsztaty, mediacje 🔸 Czytam to 🔸 Mama na roślinach – Asja Michnicka 🔸

Seria (Nie) tacy sami
Tom I – Tosia i Julek robią siku
Tom II – Tosia i Julek się kąpią
Tom IIITosia i Julek idą do przedszkola

Powrót