fbpx

Styczniowe premiery Dwukropka!

Co przygotowaliśmy w styczniu dla fanów Dwukropka?

📙Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach✍️ Susanna Isern [przekład Barbara Bardadyn], ilustracje Mónica Carretero – oficjalna premiera 20 stycznia! Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.

📙Czarny Smok w Wenecji✍️ Katherine Woodfine [przekład Ewa Westwalewicz-Mogilska], ilustracje Maciej Szymanowicz – oficjalna premiera 20 stycznia! Trzeci tom serii kryminalnej ’Taylor & Rose. Tajne agentki’! Sophie i Lil zabrały nas już do Paryża , tajemniczego i niebezpiecznego Petersburga, a w kolejnej części wybierzemy się do ogarniętej karnawałem Wenecji. Tyle, że zamiast tańców i zabawy dziewczęta muszą dostać się tam, gdzie nie powinny, odczytać stare mapy, a nawet wejść do grobowca. I cały czas bacznie przyglądać się postaciom w pelerynach i maskach, pod którymi ukrywają się wrogowie.

📙 „Tata Oli jest chory✍️ Thomas Brunstrøm [przekład Edyta Stępkowska], ilustracje Thorbjørn Christoffersen – oficjalna premiera 27 stycznia! Piąta część lubianego cyklu 'Tata i małolata’! Tata Oli zachorował. Dopadła go męska grypa, która jest najgorszą grypą na świecie. Ola opiekuje się tatą i spełnia wszystkie jego zachcianki. Przynosi mu koc, przygotowuje posiłki, kupuje smakołyki, czyta książki… Ale tata czuje się coraz gorzej i spisuje testament.

Powrót