fbpx

Świąteczne nowości dla najmłodszych

Na Boże Narodzenie przygotowaliśmy zarówno coś dla tych, którzy lubią refleksyjny charakter świąt, jak i dla tych, którym niekoniecznie po drodze z tradycją. Każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂

„Choinka. Jestem, jaka jestem” – była zbyt mała i zbyt niedoskonała, aby można ją było wybrać na świąteczne drzewko podczas świąt Bożego Narodzenia. Maleńka jodełka bardzo to przeżywała, czuła się gorsza i mniej wartościowa. Ale pozostawienie jej samej w lesie nieoczekiwanie przyniosło jej wiele radości. Yuval Zommer swoją przepięknie ilustrowaną opowieścią przypomina, że w świętach najważniejsze jest bycie razem i bliskość.

„Gwiazdka z tatą Oli”, czwarta z serii ’Tata i Małolata’ to alternatywna wersja świąt w wersji duńskiej zilustrowana jak zawsze ze szczyptą fantazyjnej przekory przez Thorbjørna Christoffersena 😉 Śmierdzący prezent, z którego Edek jest strasznie dumny; choinka bez czubka, pirat zamiast Mikołaja – to tylko może się zdarzyć z tatą Oli, ale,  jak stwierdza Ola na koniec wtulając się w swojego niefrasobliwego, acz wzbudzającego ogromną sympatię tatę:
„ – Może nie [było] idealnie, ale bardzo przyjemnie i spędziliśmy ten czas wszyscy razem”

Powrót