fbpx

Uczuciometr ma już 4 lata. Świętujemy urodziny!

Uczuciometr inspektora Krokodyla to „..najbardziej wyczerpująca temat książka o emocjach dostępna na rynku” – tak określa ją Emka Kowalska, a Anna Jankowska dodaje: „…w zasadzie [to] jedna z pierwszych książek na przestrzeni lat, która tak świetnie ogarnęła temat emocji.” Zatem nie dziwi fakt, że książka znalazła się w czołowej trójce najlepszych książek wyłonionych w plebiscycie czytelników serwisu „Aktywne Czytanie WOW!”i ostatecznie został książką WOW! 🙂 I cieszy ogromnie, że ta niezwykła książka dwóch hiszpańskich autorek – psycholożki i ilustratorki, która powstała z zarówno myślą dla dzieci, jak i ich rodziców, wciąż cieszy się wielkim zainteresowaniem – kilkanaście dodruków i 60 000 sprzedanych egzemplarzy! Po prostu WOW! 😉
W związku z tym, że dziś Uczuciometr inspektora Krokodyla obchodzi swoje 4 urodziny zapraszamy do zabawy grupy przedszkolne oraz kluby biblioteczne zrzeszające małych czytelników! Jupi, Cykorek, Pan Frasunek, Ojejka, Paskuda, Amorek i inne Emoludki pomagają dzieciom oswajać i zrozumieć emocje. Zadaniem dzieci i opiekuna jest wymyślenie własnego Emoludka – nadajcie mu ciekawe imię uosabiające wybraną emocję i zróbcie jego portret (technika dowolna – można go namalować, wykleić, etc.). Zdjęcie wykonanej wspólnie pracy oraz krótki opis Emoludka umieszczamy pod postem konkursowym na naszym profilu na Facebooku. Na Wasze prace czekamy do poniedziałku 24.10.2022. Trzy najciekawsze (naszym zdaniem) pomysły nagrodzimy zestawami 5 książek o emocjach, które wzbogacą Wasze przedszkolne lub biblioteczne półki! 3 zestawy nagród zawierają książki:

Warto powalczyć o taki zestaw, prawda? 🙂 A przede wszystkim świetnie się przy tym bawić i porozmawiać z dziećmi o emocjach.  Do dzieła zatem! Dyskutujcie, wymyślcie własnego Emoludka i zróbcie jego portret.

Do pobrania: Regulamin konkursu „Uczuciometr świętuje 4 urodziny”!

Powrót