fbpx

Uwalniamy książki!

Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania! 📚😊

Z radością przekazaliśmy nowości książkowe Dwukropka dla dzieci i młodzieży w ramach najnowszej akcji Uwolnij książkę zainicjowanej w Kielcach przez Urząd Miasta Kielce i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Annę Żmudzińską.

Ideą  bookcrossingu jest przekazywanie książek jak największej liczbie osób. Uwalnianie książek daje innym szansę na ich przeczytanie, książki zaś nabierają życia, bo są w ręku czytelników. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Działania  te mają na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez żadnych ram instytucjonalnych, opłat czy kart bibliotecznych. Dowiedz się więcej: https://bookcrossing.pl/bookcrossing-co-to-takiego

Zestaw książek przekazała na ręce pani dyrektor Lucyna Rurarz z marketingu Dwukropka. Tzw. bookcrossing to akcja bezpłatnej wymiany książek. W wybranych punktach miasta można zostawić lub wziąć książkę. W Kielcach powstanie 30 takich punktów.

Odkrywamy! Czytamy! Uwalniamy!

Powrót