fbpx

„Wielcy naukowcy” nominowani do Mądrej Książki!

Książka „Wielcy naukowcy” Marcina Jamkowskiego została nominowana w konkursie „Mądra Książka Roku 2019” w kategorii Książki dla dzieci, organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, serwis Mądre Książki i Copernicus Festival.

„Konkurs ma na celu zmotywowanie wydawców i autorów do dbania o najwyższy poziom literatury popularnonaukowej wydawanej w języku polskim. Marka przyznawana corocznie najlepszym publikacjom, jest drogowskazem dla czytelników i pomocą w ich księgarskich wyborach, a dla autorów i wydawców pożądanym potwierdzeniem wysokiego poziomu ich dzieł” – czytamy na stronie internetowej konkursu.

Pozycja ukazała się w serii Wielcy ludzie obejmującej cykl książek dedykowanych wybitnym postaciom, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Trzeci tom serii – „Wielcy naukowcy” – przedstawia sylwetki ponad trzydziestu słynnych ludzi nauki i ich wspaniałe dokonania. Były redaktor naczelny National Geographic Marcin Jamkowski, dziennikarz i podróżnik, przybliża w niezwykle interesujący sposób osiągnięcia zarówno ludzi starożytności, jak i wybitnych umysłów czasów nowożytnych. Młodzi czytelnicy w przystępny sposób odkryją m.in. prawo wyporu i grawitacji, pierwiastki, spojrzą na Układ Słoneczny z Galileuszem i Mikołajem Kopernikiem, a z Karolem Darwinem zgłębią prawo ewolucji.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone 22 maja.

Lista nominowanych książek: http://madraksiazkaroku.pl/nominacje/

Więcej informacji o książce: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wielcy-naukowcy/

Powrót