fbpx

Dodaj do ulubionych

Bezkresny

Wydawca:
DWUKROPEK
Autor:
Kenneth Oppel
Ilustrator:
Przemysław Szukaj
Tłumacz:
Katarzyna Anna Rosłan
Ilość stron:
368
Wiek:
9+
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Indeks:
890975
Kup książkę
×

Książkę "Bezkresny" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Bezkresny" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 29 stycznia 2020r.

„Bezkresny” to pełna przygód, dynamiczna opowieść o podróży imponującym, niezwykłym pociągiem przez kanadyjskie rozległe przestrzenie. Znakomita powieść przygodowa zarówno dla chłopców, jak i dziewczyn.

Pod koniec XIX wieku wybudowano linię kolejową łączącą wschodnie i zachodnie wybrzeże Kanady. Will Everett, pasażer pierwszej klasy, wspólnie z tatą wyrusza słynnym pociągiem, zwanym Bezkresnym, przez góry, lasy i bagna. Kiedy w ręce chłopca trafia klucz do wagonu, w którym przewożone jest ciało dyrektora kolei, a także cenne skarby, staje się celem szajki morderców. Aby przeżyć, Will dołącza do grupy cyrkowej i zaprzyjaźnia się z artystami. Czy pomoc Maren, specjalistki od znikania, i tajemniczej wielkiej stopy wystarczy, by chłopiec ocalił swe życie i odnalazł własne powołanie?

„Doskonała powieść przygodowa dla młodzieży (a prawdziwych powieści przygodowych jak na lekarstwo!). Pędzi jak najszybszy pociąg, jeży włosy na karku jak spotkanie z wiedźmą z grzęzawiska, zachwyca jak pokaz najlepszego cyrku! Jest tu wszystko to, co sprawia, że czyta się ją łapczywie, nie mogąc odłożyć na później – pościgi, występy magika, Wielka Stopa, skoki po dachu jadącego składu, pistolet, który wypala i kula mija o cal od głowy głównego bohatera, szczypta miłości, wielkie pragnienie spełniania marzeń i ogromne skarby. I pewien obraz, który ma magiczną moc! Zatyka z wrażenia, jak wtedy, gdy wystawia się głowę przez okno pędzącego pociągu!”
Mała Ka(f)ka

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót