fbpx

Dodaj do ulubionych

Czerwone chustki

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Roberta Marasco
Ilustrator:
Anna Rudak
Tłumacz:
Barbara Bardadyn
Ilość stron:
196
Wiek:
12 - 15
Sugerowana cena detaliczna:
34,99 zł
Indeks:
891458
Kup książkę
×

Książkę "Czerwone chustki" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Czerwone chustki" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 29 września 2021r.

Camilla jest niepewną siebie trzynastolatką, która jakiś czas temu straciła mamę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rodzinie. Nie znajduje nici porozumienia ani z przyszywaną siostrą, ani z uczniami szkoły, do której trafia. Luna z kolei to klasowa gwiazda, popularna tiktokerka uwielbiana przez swoich fanów. Nic nie wskazuje na to, aby pomiędzy dziewczynami mogła nawiązać się nić porozumienia. Wszystko zmienia się, gdy do mediów społecznościowych trafia wideo, na którym Camilla opowiada o doświadczeniach związanych z pierwszą miesiączką. Wideo, którego sama tam nie umieściła…

Czy należy wstydzić się tego, co naturalne? Czy warto otworzyć się na drugiego człowieka (nawet jeśli jest rodzicem)? Czy rodząca się kobiecość może być źródłem siły? Camilla i Luna szukają odpowiedzi na te pytania w świecie zdominowanym przez internetowe słupki popularności. Świecie, który z jakiegoś powodu uczynił z miesiączki temat tabu.

Jako że media społecznościowe i aplikacje są w tej książce wszechobecne (WhatsApp, TikTok, Instagram, Skype, Spotify), zamieszczone są też okienka z dymkami wiadomości i emotikonami z WhatsAppa, co stanowi ciekawe urozmaicenie.

Wielką sztuką jest, aby w jednej książce poruszyć kilka ważnych, a zaraz trudnych tematów: relacje w świecie nastolatków, ich życie w mediach społecznościowych, problem wykluczenia, prawo do bycia sobą, pierwsza miesiączka… A przy tym zrobić to lekko, mądrze, uważnie i z refleksją. I tak, aby coś, co jest tematem tabu, powoli przestawało nim być. Ta sztuka niewątpliwie udała się autorce “Czerwonych chustek”.
Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót