fbpx

Dodaj do ulubionych

Einsteinowie z Vista Point

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Ben Guterson
Tłumacz:
Magdalena Witkowska
Ilość stron:
288
Wiek:
9 - 12
Sugerowana cena detaliczna:
44,99 zł
Indeks:
892018
EAN:
9788381417402
Kup książkę
×

Książkę "Einsteinowie z Vista Point" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Einsteinowie z Vista Point" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 10 stycznia 2024 r.

Kiedy młodsza siostra Zacka ginie w tragicznym wypadku, jego rodzina przeprowadza się do małego miasteczka, aby spróbować poradzić sobie z bólem. Jedenastoletni Zack obwinia się o śmierć siostry i stara się znaleźć pocieszenie w nowym miejscu. A malownicze Vista Point wydaje się do tego idealne. Chłopca szczególnie interesuje tajemnicza kamienna wieża, a kiedy w jej wnętrzu odkrywa medalion z zagadkową inskrypcją, postanawia rozwikłać sekret tego miejsca. Z pomocą przychodzi mu mieszkająca w okolicy Ann. Dziewczynka jest przewodnikiem Zacka po jaskiniach, skrytych w lesie chatach. I choć Zack odnajduje radość w spotkaniach z Ann, jej zachowanie wydaje się chłopcu dziwne. Kiedy nagle okazuje się, że nie wszyscy w Vista Point cieszą się z obecności nowych mieszkańców, a niektórzy wręcz chcą się ich pozbyć, sytuacja Einsteinów bardzo się komplikuje.

Czy Zackowi uda się w pełni zaufać Ann, znaleźć porozumienie z rodzeństwem i rodzicami, pogodzić się ze stratą i przeżyć uzdrawiającą przygodę?

Autor z wyjątkową delikatnością przedstawia bohaterów, ich odmienne sposoby radzenia sobie z bólem i przeżywania przez nich czasu żałoby, i – co najważniejsze – zostawia czytelnika z przesłaniem, że bliskość, miłość i wsparcie, których doświadczamy w rodzinie, są w życiu najcenniejsze.

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót