fbpx

Dodaj do ulubionych

Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Krista Van Dolzer
Ilustrator:
Iacopo Bruno
Tłumacz:
Dominika Pietrachowicz
Ilość stron:
296
Wiek:
8 - 12
Sugerowana cena detaliczna:
34,99 zł
Indeks:
891081
EAN:
9788381411721
Kup książkę
×

Książkę "Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Niezliczone sekrety Dziesiątej Góry" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 16 czerwca 2021r. 

Dwunastoletnia Esther, nie może się doczekać, aby wziąć udział w Obozie Vermeera, najbardziej prestiżowym obozie sztuki w okolicy. Ale kiedy jej ojczym przypadkowo podjeżdża z niewłaściwej strony góry, dziewczynka ląduje w Obozie Archimedesa – obozie matematycznym! Zdeterminowana, by udowodnić swoją wartość innym obozowiczom, zaczyna głowić się nad niemożliwą do rozwiązania łamigłówką i… rozwiązuje ją w jeden dzień. Ale nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni… Ktoś za wszelką cenę chce ją usunąć z obozu i zaczyna rozrzucać po terenie campusu tajemnicze, groźne notatki. Esther nie wie, komu zaufać. Czy rozwiąże tę zagadkę, zanim będzie za późno?

Obfitująca w skomplikowane układanki logiczne, które czytelnicy mogą rozwiązywać wraz z bohaterami, historia z udziałem wyjątkowej, inteligentnej i podstępnej młodej bohaterki, jest wspaniałą kombinacją tajemniczości, humoru i dowcipu.

„…muszę przyznać, że historia obozu Archimedes jest naprawdę fenomenalna! Zagadka Sfinksa, na którą natknęła się Esther i jej przyjaciele z całą pewnością zachwyci wszystkich fanów matematycznych i logicznych łamigłówek. Sama niemal z wypiekami na twarzy wypatrywałam kolejnych wskazówek i nie będę nawet próbować ukrywać, że starałam się zgadnąć razem z bohaterami tej opowieści, kim jest Jednorożec, Cyklop, Harpia, Satyr czy Gorgona.”
Czytelnicze Podwórko

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót