fbpx

Dodaj do ulubionych

Opowieść nieznajomego Chińczyka

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Magdalena Wiśniewska
Ilustrator:
Marcin Minor
Ilość stron:
64
Wiek:
9 - 12
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Indeks:
891657
EAN:
9788381413732
Kup książkę
×

Książkę "Opowieść nieznajomego Chińczyka" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Opowieść nieznajomego Chińczyka" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 10 listopada 2021 r.

„Opowieść nieznajomego Chińczyka” to historia, która zaczyna się w Muzeum Narodowym w Pekinie. Przypadkowo napotkany w jednej z sal skromny staruszek snuje opowieść o wydaje się niepozornym eksponacie i przenosi nas daleko poza muzealne ściany na chińską prowincję dawno, dawno temu.

Tam trafiamy do domu garncarza Tao Zhonga. Pewnego dnia wyrusza on na wędrówkę po okolicznych wzgórzach i dostrzega w oddali niezwykły pałac. Od tej pory wielokrotnie wraca w to miejsce, bo wspaniała budowla stale zajmuje jego myśli. Swoim zachwytem garncarz dzieli się z przyjacielem – ptakiem Huang Li. Wreszcie pogrążonemu w marzeniach Tao Zhongowi przychodzi do głowy pewien śmiały pomysł…

„Opowieść nieznajomego Chińczyka” to książka o tym, że każdy eksponat ukrywa w sobie historię jego twórcy i czasów, w których powstał. To także opowieść o kruchości życia i o uczuciach – podziwie, poświęceniu, przyjaźni oraz pasji, dających siłę do stwarzania rzeczy, których nie pokona mijający czas.

Ilustracje Marcina Minora przenoszą czytelnika w świat Dalekiego Wschodu, zanurzając w historii, która jest tak wzruszająca, że absolutnie nikogo nie pozostawi obojętnym.

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót