fbpx

Dodaj do ulubionych

Wszystkie zaułki przeszłości

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Katarzyna Rygiel
Ilustrator:
Przemek Szukaj (okładka)
Ilość stron:
464
Wiek:
9 - 13
Sugerowana cena detaliczna:
39,99 zł
Indeks:
891744
Kup książkę
×

Książkę "Wszystkie zaułki przeszłości" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Wszystkie zaułki przeszłości" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 12 stycznia 2022r.

Są wakacje. Ula dużo czasu spędza na lekcjach śpiewu, a Feliks się nudzi. Pewnego dnia w Bibliotece Uniwersyteckiej spostrzega tajemniczego mężczyznę, który zostawia na stoliku czarną teczkę. Jest w niej bardzo stare zdjęcie przedstawiające ogromny salon, a w nim dwa fortepiany. Chłopiec jest pewien, że ze zdjęciem wiąże się jakaś zagadka. Kiedy odkrywa, że chodzi o zaginiony fortepian Chopina, postanawia wrócić do przeszłości, by dowiedzieć się, co się z nim stało. W podróż, wbrew jej woli, zabiera też Ulę. Towarzyszy im ich dobry znajomy – bazyliszek.

Co tym razem przydarzy się im w dawnej Warszawie? Czy poznają losy utraconego instrumentu? Jaką rolę odegrają w czasie tej podróży Sawa i Syrena? Czy Feliks znowu spotka Janka – chłopca, który kiedyś zostanie jego dziadkiem? Czego dowie się o sobie Ula? I czy ona i Felek nadal będą przyjaciółmi?

Polska systemowa szkoła ma wiele wad. Jedną z nich jest nuda. Bo co jest interesującego w suchych faktach i wielkiej liczbie dat? Na szczęście możemy to zmienić. Musimy mieć tylko dobrą inspirację. I na szczęście mamy – trzymacie ją w rękach. Jej twórczyni, Katarzyna Rygiel, podarowała nam po raz drugi nomen omen klejnot. Najpierw dostaliśmy niesamowitą inspirację w postaci „Strażnika Klejnotu”, a teraz możemy chłonąć jego kontynuację – „Wszystkie zaułki przeszłości”. Znów zanurzamy się w historii i kulturze, biorąc udział w przygodzie, znów uczymy się wartości w sposób najlepszy z możliwych – dzięki opowieści. Wspaniałej, wciągającej i mądrej.

Przemek Staroń,
psycholog, Nauczyciel Roku 2018, finalista Global Teacher Prize 2020

SERIA: Strażnik klejnotu

Tom I – Strażnik Klejnotu
Tom II – Wszystkie zaułki przeszłości
Tom III – Jeden dzień

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót