fbpx

Aktywne czytanie z Lottie Lipton!

„Kiedy rodzice Lottie zginęli w wypadku podczas wykopalisk archeologicznych w Egipcie, opiekę nad dziewczynką przejął jej wujek. Zamieszkali wówczas w małym, zaniedbanym mieszkanku na terenie muzeum, które dziewczynka bardzo lubiła. Lottie nie chodziła do szkoły, ponieważ wszystkiego uczył ją wuj, a ponadto mogła godzinami przesiadywać w bibliotece i czytać.

Fot. Książki Dla Dzieci

W British Museum znajduje się ponad 65 tysięcy ksiąg i map, a wiele z nich to unikaty. Dziewczynka wie o nich niemal wszystko i często dzieli się swoją wiedzą z turystami, ale pewnego dnia spotyka ją wielki smutek. Dyrektor muzeum postanowił sprzedać księgozbiór temu, kto zaoferuje najwyższą cenę… Za nic ma królewskie rozporządzenie, dzięki któremu książki trafiły właśnie tutaj.

Jest tylko jedna szansa na uratowanie książek! Jesteście ciekawi jaka? Macie ochotę poznać Bibliotekę Aleksandryjską lub metro londyńskie? A może zaintryguje Was fakt, że British Museum miało kiedyś własną stację metra, która do dziś znajduje się pod ziemią? Jesteście miłośnikami rozwiązywania anagramów, czy odszyfrowywania wiadomości? Jeśli cenicie książki ze świetną, detektywistyczną fabułą i do bardzo aktywnego czytania to koniecznie wyruszcie na trop razem z Lottie!”

Przeczyta CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót