fbpx

Babcia jakiej nie widzieliście! ;-)

„Pogoda taka, że tylko siedzieć w domu. A jeśli jest się gdzieś na mieście – to jedynym ratunkiem jest schowanie w supermarkecie 😉 a skoro już przy tym jesteście, to pamiętajcie, żeby nie zgubić tego, z kim tam przyszliście. Szczególnie jeśli jest to seniorka, której po zjedzeniu cukierków toffi… Odwala! 😉 i choć bywa niebezpiecznie, a nawet łamane jest prawo, to jest też wyjątkowo zabawnie.
〰〰〰
To wszystko oferuje nasz nowy patronat od Wydawnictwa Dwukropek – Zgubiłem babcię w supermarkecie autorstwa Jo Simmons z ilustracjami Nathana Reed’a. Przekład przygotowała Anna Kłosiewicz. Zastanawiam się jak Wam tę książkę opisać, żeby zbyt wiele nie zdradzić. Chciałabym bowiem, żebyście mieli z jej czytania taką samą frajdę jak my. A my mieliśmy ogromną. Bo jak tu się nie zaśmiać, kiedy poznaje się niepozorną, malutką Mini, która oprócz tego, że jest babcią, to jeszcze ma wielkie osiągnięcie życiowe. Wymyśliła bowiem papier toaletowy, za którym ludzie szaleją. I teraz ma zostać uhonorowana specjalną nagrodą podczas gali. Jeśli tylko uda jej się na ową galę dotrzeć.
〰〰〰
Dopilnować tego (i samej babci przy okazji) ma Harry. Chłopiec, który ma raptem 11 lat, ale osiągnął już wzrost całkiem wysokiej, dorosłej osoby. Chłopiec ma też marzenie. Bardzo chce mieć psa. Mama jednak nie do końca się na to zgadza (mając na uwadze jego doświadczenia ze zwierzętami) i wymyśla system punktów – psich punktów. Jeśli chłopak zbierze ich 500, będzie mógł mieć upragnionego zwierzaka. A za opiekowanie się babcią może zgarnąć ich aż 50. Co za tym idzie – upragniony pies będzie praktycznie na wyciągnięcie ręki. Czy mu się uda? I co jest zdolna zrobić babcia, kiedy zje za dużo cukierków toffi? Sprawdźcie!
〰〰〰
To nie tylko śmieszna opowieść. To też rzecz pokazująca jak ważne jest przebywanie ze sobą, wspólne przeżywanie przygód i ratowanie się z kłopotów. Rzecz, która być może sprawi, że dzieci zapragną większego kontaktu z dziadkami. Mogą też zapragnąć kóz! Ale to już całkiem inna historia… 😉
Ps. Myślałam, że kobieca torebka dużo pomieści. Ale nawet ona chowa się w starciu z torebką Mini!
〰〰〰

Recenzja: Dziecioczytanie
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zgubilem-babcie-w-supermarkecie/

Fot. Dziecioczytanie

Powrót