fbpx

Bajkochłonka o „Baśniach, których nie czytano dziewczynkom”

„Autorem niezwykle oryginalnych ilustracji i zachwycającej okładki jest polski ilustrator Mikołaj Rejs. Wydawnictwo Dwukropek słusznie zdecydowało się na własną wersję oprawy graficznej, bo choć oryginalna też była bardzo ładna, to obecne mają zdecydowanie więcej charakteru.

W książce znajdziemy baśnie z różnych krajów, te mniej i bardziej znane. Szkocką baśń ,,O Katarzynie Łupiącej Orzechy” mogliście już czytać w innych zbiorach, podobnie jak niemiecką ,,Gęsiareczkę”. Zdecydowana jednak większość to perełki, na które trudno trafić we współczesnych zestawieniach. 

Tutaj księżniczek nie wydaje się za mąż, dopóki same tego nie zechcą. Ich wartość polega przede wszystkim na inteligencji i bystrości umysłu, a nie urodzie, która zdecydowanie odgrywa tu role drugoplanową. ,,Baśniach, których nie czytano dziewczynkom” kobiety zarządzają wielkimi majątkami, są głowami rodzin, wykazują się niespotykaną odwagą i przede wszystkim – traktowane są na równi z mężczyznami. Nie przeczytacie więc w tej książce, że kobiety są mądrzejsze, ale po prostu zauważycie jak pięknie tu się podkreśla, że są RÓWNIE mądre.”

Przeczytaj całą RECENZJĘ.

Książkę kupisz tutaj: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/basnie-ktorych-nie-czytano-dziewczynkom/

 

Fot. Bajkochłonka

Powrót