fbpx

Baśnie, które oswajają nas z NIEUNIKNIONĄ..

„Zaczęłam czytać NIEUNIKNIONĄ i nie mogłam przestać. Każda następna strona mnie do siebie ciągnęła, temat cały czas niby ten sam, za każdym razem w innej odsłonie. Wspaniały hołd przeszłym pokoleniom i ukłon w stronę przyszłych. Boimy się jej, nie myślimy o niej, pracujemy, kochamy, złościmy się, krzyczymy, płaczemy, płacimy rachunki, zadłużamy się, kupujemy szybkie samochody, opiekujemy się psami, podlewamy rośliny, jeździmy na wakacje, zwiedzamy, uczymy się, gotujemy, jemy, śpimy… wszystko to robimy w jej cieniu, ale nie chcemy tego cienia widzieć. Wiemy, że kiedyś ten cień zmieni się w czerń, która nas przykryje – wiemy to, lecz póki żyjemy, żyjemy bez Śmierci, choć jest to jedyna pewna rzecz na tym świecie. Te baśnie oswajają nas z NIEUNIKNIONĄ, pokazują jej niewzruszone oblicze i próbują grać z nią w karty o życie. Warto poznać reguły tej gry…

Książka ta została spektakularnie wydana. W Dwukropku zadbali o wszystko. Mamy zachwycające ilustracje autorstwa Marcina Minora, który podarował nam obrazy mocne, przejmujące, metaforyhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/nieunikniona-basnie-matki-smierci-z-calego-swiata/czne, zimne, ale i jednocześnie czułe. Kolory wpychają się pod powieki, a Śmierć pokazuje swoje międzynarodowe twarze. Twarda oprawa z połyskiem i mistrzowską ilustracją łapie spojrzenia każdego, kto tylko spojrzeć zechce.

To zbiór wyjątkowy, który doceniam za temat, za literacką delikatność, za wygląd i za historyczną wartość. To mądrość naszych dziadów – cóż może się z nią równać? Ja jestem zachwycona. Zachwyćcie się i wy.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/nieunikniona-basnie-matki-smierci-z-calego-swiata/

Powrót