fbpx

„Baśnie zimowe” – historie do odkrywania przez mroźne miesiące

Nie jestem pewna czy tegorocznej zimy znajdziecie piękniejszy zbiór baśni. Jeżeli jesteście tutaj częstymi bywalcami, na pewno dobrze wiecie, że do tego gatunku literatury mam wyjątkową słabość (…)

Książka składa się z aż 18 indywidualnych historii z różnych zakątków świata. Znajdziecie tutaj opowieści ludowe z Norwegii, Niemiec, Szkocji, Francji, Anglii, Grecji, ale także z dalekiej Japonii, Chin, Meksyku czy Grenlandii. W zbiorze znalazła się nawet baśń pod tytułem ,,Płaszcz dla księżyca” podpisana jako polska i muszę szczerze przyznać, że… nigdy wcześniej o niej nie słyszałam! 

(…) Książka zgromadziła pod jednym tytułem najpiękniejsze, zimowe opowiastki, których bohaterowie przekazują małym oraz dużym czytelnikom uniwersalne wartości. Uczciwość, poświęcenie dla innych, miłość, troska. Każda baśń poprzedzona jest krótkim wstępem autorki, dzięki czemu poszerza się jej kontekst oraz znaczenie niektórych symboli. Baśnie zimowe można czytać z powodzeniem nie tylko przed Świętami. To historie do odkrywania przez wszystkie mroźne miesiące.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Bajkochłonka

Powrót