fbpx

„Britfield. Utracona korona” – niesamowite przygody i nagłe zwroty akcji

„C.R. Stewart bez wątpienia wie jak zaskarbić sobie uwagę czytelnika. Utracona korona to mieszanka gatunkowa, która idealnie się łączy. Mamy tutaj powieść drogi, przygodową oraz detektywistyczną. Dodajmy do tego niebezpieczeństwo, całą paletę emocji i dynamiczną oraz pełną zwrotów akcję i mamy historię, od której nie sposób się oderwać. Autor miał pomysł na fabułę i zadbał o każdy szczegół, nie ma chwili na złapanie oddechu, bo cały czas coś się dzieje. A co ważniejsze mocno zaskakuje na końcu kilkoma plot twistami i skłania do refleksji.

Mamy tutaj trzy kategorie postaci. Na wskroś złe, dobre i te, które zaskakują. Osobiście jestem zachwycona charakterystyką każdego z bohaterów. Czarne charaktery są okrutne, bez sumienia i liczy się dla nich tylko ich dobro. Ci dobrzy to oczywiście dzieci, ale jestem naprawdę nimi zachwycona. Przeżywają coś strasznego, ale nie tracą nadziei, zawsze trzymają się razem i zrobią dla siebie wszystko, nawet za cenę kary. Najbardziej intrygujący są jednak ci, którzy zaskakują i udowadniają, że musimy uważać, komu ufamy, bo źli mogą być tymi dobrymi i odwrotnie. Polubiłam Toma i Sarę, rozumiałam ich potrzebę wolności i odnalezienia rodziny, podziwiałam ich determinację oraz lojalność.

Fot. Zapatrzona w książki

C.R. Stewart sprawił, że od pierwszych stron dałam się wciągnąć w wir wydarzeń i z trudem odkładałam książkę, gdy już naprawdę musiałam. Utracona korona wzbudziła we mnie przeróżne emocje, które w zależności od wydarzeń zmieniały się w jednej chwili. Współczułam dzieciom i im kibicowałam. Byłam zła, że dzieje im się taka krzywda i nikt nie kontroluje takich miejsc. Później wraz z dwójką bohaterów przeżywałam te wszystkie przygody i podziwiałam ich odwagę. To niesamowicie wciągająca opowieść, która wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć, jestem zachwycona całokształtem i żałuję, że na drugi tom trzeba czekać. Nie mogę się doczekać dalszych przygód bohaterów.

Utracona korona spodoba się czytelnikom w każdym wieku. Jeśli tylko lubicie powieści drogi, pełne przygód, detektywistycznych klimatów i z charakternymi postaciami, to ta książka jest dla was. Tym bardziej że mówi też o mocy przyjaźni, oddania i cieszenia się z drobnych rzeczy.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

 

Powrót