fbpx

„Co to jest ten śnieg?” – magia zimowych szaleństw

Pewnie wszyscy dorośli mieszkający na stałe w Polsce widzieli śnieg. Być może nawet pamiętają z czasów swojej młodości, pokryte zaspami ulice oraz zamiecie trwające czasami wiele dni. Im jesteśmy jednak starsi, tym tego śniegu jest mniej. Zimy coraz rzadziej kojarzą się z białymi warstwami puchu zalegającymi na dachach. Kiedy jednak pada krótko, ale choć przez chwilę – wszyscy patrzą na unoszące się drobinki jak zaczarowani. Bez względu czy widzimy śnieg po raz pierwszy, czy setny raz, jest on tak samo niezwykły..

Co to jest ten śnieg?  to obrazkowa książka z rymowanym tekstem, która opowiada właśnie o magii tego jedynego w swoim rodzaju zjawiska atmosferycznego. Autorem jest znany artysta Yuval Zommer, który stworzył m.in. ,,Wielką księgę kwiatów”.

W najnowszej książce opowiada historię dwóch bohaterów – lista oraz zająca. Opowieść zaczyna się od poetyckich słów:

,,Na świat przyszli wiosną, dorastali latem.
A gdy płaszczem złotym ziemia się okryła –
oni ciągle razem, blisko jak brat z bratem –
lisa i zająca przyjaźń połączyła”.

Piękne, prawda? Za tłumaczenie tekstu w tej książce odpowiada Katarzyna Biegańska i trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry przekład. 

Co to jest ten śnieg?  jest pytaniem, które stawiają sobie przyjaciele, usłyszawszy pierwszy raz to słowo od znajomej rybitwy. Nie zdążyli jednak dopytać ptaka o szczegóły, bo ten już odleciał do ciepłych krajów. Wyruszają więc w podróż, która pomoże im dowiedzieć się czym jest śnieg i jak można go rozpoznać. To doskonała książka dla maluchów, którzy być może jeszcze nie pamiętają swojej poprzedniej zimy i tak jak zając oraz lis, chcieliby lepiej dowiedzieć się, czym jest śnieg. Z drugiej strony historia ta spodoba się z pewnością też tym maluchom, które chętnie same wyjaśniłyby zwierzakom, czym jest biały puch padający z nieba w mroźne poranki.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/co-to-jest-ten-snieg/

Fot. Bajkochłonka

Powrót