fbpx

Co zrobić, aby nasze dzieci miały w sobie super moc?

„Co zrobić, aby nasze dzieci miały w sobie super moc? Wystarczy jeść brokuły, natkę pietruszki, buraczki 🙂 Pieczeń wołowa, czy zdrowa rybka też mile jest widziane. Proste prawda? No właśnie, nie koniecznie. Są takie dzieci, które będą się tymi produktami zajadać ze smakiem, ale większość pokręci nosem i poprosi o batonik, albo chipsy.
〰〰〰

Złe nawyki żywieniowe i niezbilansowana dieta mogą wyrządzić dziecku wiele krzywdy. Poza otyłością, mogą wywołać często niedocenianą chorobę, jaką jest anemia. Spowodowana niedoborem żelaza w organizmie ma wpływ na samopoczucie, osłabienie, problemy z koncentracją i odporność. Żaden rodzic świadomie nie zafundował by dziecku takiej choroby. Rodzice Adasia, bohatera tej książki, też tego nie chcieli, ale nie wiedzieli, że ich syn potajemnie zajada się słodyczami. Wszystko się wydało, gdy zaczął tracić siły, czuł się zmęczony, śpiący. Wtedy mama zabrała Adasia na badania. Oczywiście bał się, ale wykazał się wielką odwagą. Okazało się, że jego krew ma za mało czerwonych krwinek i wymagana jest natychmiastowa zmiana diety. Pomocna okazała się wizyta u dietetyka, ale i wsparcie koleżanki z przedszkola, która też zachorowała na anemię.

Fot. Mama czyta Tuwima

〰〰〰
Książka celnie trafia w świat rodzicielskich obaw o zdrowie dzieci i dziecięcych związanych z nielubianymi wizytami u lekarza. Ach jak byłoby dobrze, gdyby wszystkie dzieci na widok brokuła uśmiechały się radośnie i jeszcze radośniej nim zajadały.  Rzeczywistość bywa inna. Zdarzają się sytuacje, które wymagają wsparcia. Książka oswaja, tłumaczy, przygotowuje na obranie krwi i pokazuje, że każdemu zdarza się zachorować. Daje też pomysł na to, co zrobić, aby zdarzało się to jak najrzadziej.”

Powrót