fbpx

„Czas po Iris” – przygotujcie się na morze wzruszeń

Czas po Iris to niezwykła pod wieloma względami książka o nastolatce Bluebell Gadsby oraz jej rodzinie. Akcja toczy się kilka lat po tym, jak w nieszczęśliwym wypadku ginie jej siostra bliźniaczka (…)

W Czas po Iris przeplatają się ze sobą rozmaite wątki, tworząc wizję świata Bluebell. Dzięki filmowym ujęciom możemy jeszcze wyraźniej ,’wejść w jej skórę’ i obserwować otoczenie z jej punktu widzenia. Od wielu tygodni niewiele dzieje się w życiu dziewczynki. Wszystko się zmienia, gdy w sąsiedztwie pojawia się nowy chłopak. Joss jest trzy lata starszy od Blue – ma tyle lat, co jej siostra Flora. Dziewczynie imponuje jego pewność siebie, umiejętność stawania we własnej obronie oraz nonszalancja. Bluebell także chciałaby móc się sprzeciwić i głośno powiedzieć to, o czym myśli. Początkowa przyjaźń między nią a Jossem, przeradza się wkrótce w coś więcej. Wtedy jednak Bluebell jest świadkiem pocałunku chłopaka z jej siostrą Florą… 

Książka doskonale ,’wchodzi w buty’ nastolatek i pozwala im utożsamiać się z główną bohaterką. Poza tym, wypełniona jest mnóstwem wzruszających i emocjonujących wątków pobocznych, które dodają jej autentyczności oraz wielowymiarowości (…) To książka, która z pewnością spodoba się wszystkim powyżej 10 roku życia. Przygotujcie się na morze wzruszeń, ale i refleksji, które z pewnością wywołane zostaną w trakcie czytania.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/czas-po-iris-pamietniki-bluebell-gadsby/

Fot. Bajkochłonka

Powrót