fbpx

Czy słyszysz swoją pieśń?

„Pieśń o dawnych bohaterach – to koniec czy początek historii? Wydawać by się mogło, że opowieść o przeszłości stanowi przede wszystkim zwieńczenie, podsumowanie tego, co już się zdarzyło. Ale czy usłyszana pieśń nie wywołuje uczuć i myśli, które wpływają na nasz światopogląd i przyszłe wybory? Więc może moment, gdy ją poznajemy, to zaledwie środek jej 'życia’?

Właśnie dlatego dobrze zasłuchać się w Pieśni Zaginionego Kontynentu. Przemysław Hytroś, dotychczas niezbyt znany wśród młodych czytelników, od razu zabiera ich w podróż na głęboką wodą. Zaprasza na rozległą pustynię (bo nawet tam może wyrosnąć drzewo!), towarzyszy w przeprawie przez Szepczące Łąki, zachęca do przyjrzenia się ćwiczeniom dzielnej Brevy – marzącej o dołączeniu do grona stroicieli wiatru. Opowiada o przemierzaniu najtrudniejszego z możliwych labiryntów (labiryntu własnej przeszłości) i wspaniałym, pomocnym smoku, którego mogło nie być – bo jego jajo wydawało się niedoskonałe.

Dwanaście pieśni to dwanaście niezwykłych opowieści, w których baśniowy świat znakomicie splata się ze współczesnymi wyzwaniami.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/piesni-zaginionego-kontynentu/

Powrót