fbpx

„Dla mnie” – olbrzymia dawka miłości, czułości i dobrych emocji

Dla mnie to picturebook, który jest idealnym prezentem zarówno dla dziecka na Dzień Dziecka, jak i dla taty na Dzień Ojca. Opowiada o wielkiej przygodzie, jaką jest rodzicielstwo i o miłości, która budzi się wraz z przyjściem na świat dziecka i trwa przez całe życie.

Fot. Poczytaj dziecku

Zarówno w słowach, jak i ilustracjach książka pokazuje, jak pięknie może rozwijać się relacja dziecka i rodzica, tutaj szczególnie ojca – wzruszająco ukazanego jako troskliwy olbrzym – jak bardzo może on spełniać się w tej roli i jak ogromnie z niej cieszyć. Ta książka, przeczytana na głos przez rodzica, lub choćby tylko podarowana dziecku z komentarzem „To o mnie i o tobie”, dostarczy olbrzymiej dawki miłości, czułości i dobrych emocji. Dziecko, które usłyszy, że jest tym, które „dla mnie jedyne jest przecież”, poczuje się bardzo kochane, potrzebne i w pełni akceptowane. To jeden z ważniejszych prezentów, jakie można podarować drugiej osobie.

Książkę przepięknie, lirycznie, z tkliwością i uczuciem przełożyła wierszem Katarzyna Huzar-Czub. Wzruszam się za każdym razem, gdy czytam ten tekst.”
Recenzja: Poczytaj dziecku

Powrót