fbpx

„Dla mnie” – ujmująca, piękna książka

„Pamiętacie to słynne zdjęcie, na którym największy twardziel Hollywood Dwayne Johnson siedzi na maleńkim, różowym krzesełku i pije herbatkę z zabawkowej filiżanki, podanej mu przez kilkuletnią córeczkę? Właśnie ta rozczulająca scena przyszła mi na myśl po przeczytaniu przepięknej nowości od Wydawnictwo Dwukropek . Książki, która jest świadectwem niezwykłej więzi, jaka rodzi się między ojcem i dzieckiem. Bezwarunkowej, obezwładniającej miłości, którą przesycona jest tu każda strona.

Fot. Joanna Mackiewicz

〰〰〰〰
W uroczej, prostej rymowance znajdziecie celebrację wszystkich małych i wielkich momentów we wczesnym życiu dziecka. Od dnia narodzin i pierwszego przytulenia, przez pierwszy krok, pierwsze słowa, wspólne zabawy, bliskie czytanie (!), aż po tulenie do snu. Czytamy słowa ojca, który, chociaż potężny i silny, bez skrępowania mówi o swojej wielkiej miłości. Bez wahania zakłada sitko na głowę, robi zamki z piasku i daje buziaka przed snem. Robi to dla swojego dziecka. Jedynego, najważniejszego na świecie.
〰〰〰〰
Bardzo podobają mi się zachwiane proporcje w gabarytach bohaterów. Myślę, że autor chciał w ten sposób podkreślić pragnienie ojca, by być obrońcą swojego dziecka. By stać się dla niego tarczą, schronieniem i oparciem. Rozmiar taty jeszcze bardziej podkreśla jego miłość.
〰〰〰〰
Wspaniała, ujmująca, piękna książka. Z ilustracjami, które bawią i wzruszają jednocześnie. Byłaby idealna na post w Dzień Ojca, ale nie chciałam czekać z jej recenzją. Po to, byście zdążyli ją zamówić i podarować w ten dzień tacie Waszych dzieci. Ja tak zrobię 💛. Wielkie brawa i podziękowania dla Wydawnictwa Dwukropek. Jest przepiękna 💛. Gorąco ją Wam polecam.
〰〰〰〰
Joanna Mackiewicz – Hubisiowo

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/dla-mnie/

Powrót