fbpx

Dobroć, uważność i bliskość – to jest właśnie seria o Niedźwiadku!

„Znacie tego Niedźwiadka? My przyjaźnimy się z nim już od kilku lat i bardzo mnie cieszy to, że ta urocza seria ciągle się rozrasta. Obecnie liczy sobie aż 4 tomy! Książki zachwycają nie tylko niezwykle mądrym i wartościowym tekstem, ale również genialnym wydaniem! Spójrzcie na nie! Cudne grafiki przypominają najpiękniejsze malarskie płótna. Mocne kolory i wyraźne kontrasty zapraszają do uważnego przyglądania się każdemu szczegółowi. Tutaj talent ilustratorki – Agnieszki Wajdy eksploduje z każdej strony. Nie da się, nie ulec urokowi tych widoków, miękkości, ciepłu i subtelności.

Fot. Biblioteka małych czytaczy

〰〰〰
Bohaterem każdej z książek jest wrażliwy i delikatny Niedźwiadek. Początkowo sam, a później już wraz ze swoim przyjacielem – jeżem Nunkiem stawia czoła przeciwnościom, ale i fali uczuć, które go nawiedzają. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, ile w tych krótkich opowieściach zamknięto emocji, przyjacielskiego wsparcia, empatii i prostej życiowej mądrości. Dobroć, uważność i bliskość wylewa się z tych rozkładówek litrami i to jest piękne.
〰〰〰
Niedźwiedź od zawsze chciał mieć przyjaciela, jednak wszystkie zwierzęta się go panicznie bały. Dopiero jeż Nunek otworzył przed nim swoje serce. Razem spacerują, stawiają czoła nadchodzącej burzy i przygotowują się do zimowego snu. Absolutna prostota tych historii jest tylko tłem do głębszych rozważań i przemyśleń ma temat przyjaźni, strachu, bliskości czy wsparcia. Co najważniejsze, ich sens jest tak łatwy do wychwycenia, że bez problemu poradzi sobie z tym mały czytelnik. Nas zachwycają. Gorąco polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Biblioteka małych czytaczy
Zobacz najnowszą książkę o Niedźwiadku

Powrót