fbpx

Dzieci mają głos i mówią o „Ciężarówce i przyczepce”

„Trzytomowy cykl książeczek dla najmłodszych, których bohaterami są wspomniane w tytule pojazdy specjalne. Opowiadania mają za zadanie zachęcenie maluszków do ćwiczeń w ramach postrzegania słuchowego, percepcji słuchowej, interpretowania i dopasowywania dźwięków do danej sytuacji oraz co najważniejsze ich rozumienia. Tak więc dźwiękonaśladownictwo jako bodźce akustyczne działają na pobudzenie ciekawości, zainteresowania i uwagi naszego smyka.

Książeczki to również bardzo ciekawa i momentami śmieszna fabuła traktująca o przyjaźni, pomaganiu sobie nawzajem, byciu dla siebie wsparciem… Piękne, kolorowe ilustracje działają jak magnes przyciągając wzrok tworząc obrazy, o których można opowiadać bardzo długo. 🙂

W każdym tomie z serii jest opisana inna przygoda. W części pierwszej poznajemy głównych bohaterów, kim są i co robią niezwykłego. W kolejnym tomiku wraz z ciężarówką i przyczepką wybieramy się do miasta. Natomiast w części trzeciej nasi przyjaciele pomagają przygotować Wigilię transportując choinkę. W naszym maluchu opowieści te wzbudzały zarówno okrzyki zachwytu jak i salwy śmiechu. I na pytanie „Młody, co dziś czytamy?” od dwóch tygodni odpowiedź jest jedna… Zachęcamy bardzo do zapoznania się z tą nowością wydawniczą, bo oprócz walorów rozwojowych jest źródłem doskonałej zabawy i uśmiechu dla wszystkich.”
wopisie.pl

Powrót