fbpx

„Dzieci z zamkowej skały” – przygoda z nutką tęsknoty i prawdziwą przyjaźnią

To jest opowieść o dziewczynce, która straciła swoją matkę i swój dom i która bała się, że straci również ojca – a poza tym bardzo potrzebowała się odnaleźć. To tylko niewielki przedsmak tego, co czeka Was w książce Natashy Farrant Dzieci z Zamkowej Skały od Wydawnictwa :Dwukropek.

Główna bohaterka Alice po śmierci mamy zostaje wysłana do szkoły z internatem w Szkocji. Alice nie jest tym zachwycona, zwłaszcza, że Akademia Burzliwego Jeziora ma niewiele wspólnego z tradycyjnym systemem nauczania. Założyciel szkoły, Major Fortescue, stawia na naukę przetrwania i odkrywanie młodych talentów. Szkoda, że Alice od początku pobytu w szkole przejawia szczególne zdolności do pakowania się w kłopoty. Towarzyszą jej przy tym dwaj szkolni adepci: Jesse – zwany Kapitanem Pedancikiem oraz złośliwy żartowniś Fergus.

„Każda przygoda zaczyna się inaczej i często w miejscach, w których wcale się jej nie spodziewacie…”

Pewnego dnia Alice dowiaduje się, że jej ojciec zniknął. Dostaje od niego dwie tajemnicze kartki, które mają być wskazówkami gdzie może go znaleźć. Podążając tym tropem dziewczynka zamierza wyruszyć na poszukiwanie. Coroczny szkolny bieg na orientację zdaje się być do tego wyśmienitą okazją. A towarzystwo Jessego i Fergusa daje nadzieję na powodzenie szalonej misji. Jakie będą konsekwencje tego czynu?

Jesteśmy świadkami wyjątkowej przygody nastoletnich przyjaciół. Natasha Farrant stworzyła świetny portret psychologiczny młodych postaci, zagłębiając się w ich uczucia, pokazując pragnienia, obawy i dylematy przed jakimi stoją. Każdy z trójki uciekinierów odgrywa w tym szalonym przedsięwzięciu znaczącą rolę.

Książkę można zdefiniować na kilka sposobów – powieść o tęsknocie za prawdziwym domem, o poszukiwaniu siebie, wewnętrznej przemianie, szukaniu pasji, stawianiu czoła lękom oraz prawdziwej przyjaźni. Polecamy!”

Recenzja: FrankoBajanki

„Dzieci z Zamkowej Skały” Natasha Farrant

Fot. FrankoBajanki

Powrót