fbpx

Edek, czyli najsłynniejszy książkowy rozrabiaka znowu w akcji!

„Najsłynniejszy, książkowy rozrabiaka znowu w akcji! Edek, brat Oli z bestsellerowej serii już nie gra drugoplanowej (choć bez wątpienia oskarowej) roli w cyklu książek o swoim tacie i starszej siostrze. Oto jego własna! Skierowana do najmłodszych dzieci, ale równie niepokorna i śmieszna. Druga, po Edek idzie do zoo, książka, która rozbawi Wasze maluchy do łez! I od razu uprzedzam, że nie jest to tytuł edukacyjny, która podpowie Wam szybki patent na naukę alfabetu. To książka, której głównym zadaniem jest szalona, trochę nieokrzesana zabawa. A takie tytuły przecież też są dziecku potrzebne.
〰〰〰

Fot. Bliskie czytanie – Joanna Mackiewicz

Edek bardzo lubi swoje przedszkole. Może tam próbować nowych smaków (np. dżdżownicy), sprawdzać własne możliwości (ciekawe, jak głęboką dziurę uda się wykopać w piaskownicy), czy wspinać się po rynnie (wróć, po drabince 😆). Przedszkole jest naprawdę super, ale pewnego dnia pani oznajmia, że będą uczyć się alfabetu! Edek uznaje to za wielkie nudy i odmawia udziału w zajęciach. Ale wtedy pada magiczne słowo: NAGRODA! Na Edka spływa motywacja do nauki, ale nie byłby sobą, gdyby nie postanowił uczyć się po swojemu. Wybekać alfabet, to jest myśl! Jest tylko jeden problem, Edek nie umie bekać na zawołanie, więc próbuje wszystkich, znanych mu sposobów, by to sobie ułatwić. Jak skończy się ta niekonwencjonalna nauka? Do czego posunie się Edek? I jak zareaguje na nowo zdobytą umiejętność tata Oli? Przekonajcie się sami! Zapewniam, że będzie się działo, a zakończenie rozłoży Was na łopatki 😉
〰〰〰
Jeśli lubicie niepokorne poczucie humoru, ta książka będzie idealna dla Was! I wcale nie musicie znać starszakowych tytułów, tylko możecie czytać ją niezależnie od książek o Oli. Dzięki temu, seria będzie potem rosła razem z Wami”.
〰〰〰
Recenzja: Bliskie czytanie – Joanna Mackiewicz
Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/edek-uczy-sie-alfabetu/

Powrót