fbpx

Edek z dużą dawką dystansu i poczucia humoru!

„Najzabawniejszy mistrz drugiego planu w literaturze dziecięcej doczekał się własnych książeczek! Edek, młodszy brat Oli z bestsellerowej serii Wydawnictwo Dwukropek od dzisiaj oficjalnie przejmuje stery i wciąga do zabawy maluchy w wieku ok. 2-4 lat. Oczywiście, starsi wielbiciele Edka też będą zadowoleni, bo z tym sympatycznym urwisem nie sposób się nudzić! (…) Już na wejściu, nasz bohater pędzi ku przygodzie, daleko w tyle zostawiając Olę i swojego tatę. Zwiedzanie rozpoczyna od kąpieli (w kałuży), potem bierze udział w wyścigach (jednoosobowych), następnie chwila na wspinaczkę (bynajmniej nie po drabinkach) i na budowę ekstraszałasu (ku wielkiemu zaskoczeniu kóz). W zabawie nie przeszkadza mu też głód, bo jedzenia w zoo jest przecież pod dostatkiem, a pewien miły (choć lekko zaskoczony) goryl zapewnia mu nawet deser! Jedynym problemem jest tata, który (gdy w końcu go dopada), zarządza, że Edek ma mu się więcej nie gubić. Dziwne, bo kto tu właściwie się komu zgubił ;-)?!
〰〰〰

Fot. Joanna Mackiewicz, Hubisiowo

Edkowi baaardzo podobało się w zoo. Zobaczył nawet ciekawe zwierzęta! Wróbla i całe mnóstwo zwierzakowych pluszaków do wyłowienia. I już nie może się doczekać kolejnej wyprawy! Tym razem wybiorą się razem do wesołego miasteczka! Jeśli je znacie, możecie uprzedzić, że Edek nadciąga ;-)!
〰〰〰
Bardzo cieszę się, że seria o Tacie Oli powiększyła się o przygody Edka. I że ten oddzielny cykl skierowany jest do młodszych czytelników. Dzięki temu zabiegowi, seria w naturalny sposób będzie rosła wraz z dzieckiem. A i maluchy dostaną książkę z dużą dawką dystansu i poczucia humoru, co przecież jest równie ważne w ich biblioteczce, jak wiersze, czy pozycje edukacyjne. Gorąco ją Wam polecam!”
〰〰〰
Recenzja: Joanna Mackiewicz, Hubisiowo
Zobacz książkę:
https://dwukropek.com.pl/ksiazki/edek-idzie-do-zoo/

Powrót