fbpx

Ella – dziewczynka, którą pokochacie!

„Lubimy książki nieoczywiste. Takie, w których pojawiają się ciekawe gry słów, ale też niedopowiedzenia i szalone sytuacje, które na pierwszy rzut oka nie mają prawa się wydarzyć. A jednak się dzieją. Dostarczając nam śmiechu i tak potrzebnego momentu oderwania od rzeczywistości.

Taki moment, a nawet dwa dają książki o pewnej małej dziewczynce, jej przyjaciołach i wyjątkowym panu nauczycielu. Książki zabawne, ciekawe i nieprzewidywalne. Mowa o serii autorstwa Timo Parvela wydanej w Polsce przez Dwukropek. Do wyboru mamy dwie części – 'Ella i szantażysta’ oraz 'Ella w teatrze’. Przekład z języka fińskiego przygotowała Iwona Kiuru, a ilustracje to zasługa Katarzyny Koczubiej-Pogwizd (…)

Tym razem pan znowu ma problem. Cisną go, żeby razem z klasą przygotował przedstawienie na Boże Narodzenie. Tylko jak to zrobić, kiedy brak pomysłu, rekwizytów i strojów? Jak to zrobić, kiedy dzieciom brak podstawowej wiedzy na temat teatru? Trzeba to zmienić i… Iść na spektakl. Akurat w teatrze grają Czerwonego Kapturka. Ciekawie zaczyna się robić już w teatralnej szatni, a dalej jest jeszcze lepiej. Napomknę jedynie tyle, że Czerwony Kapturek bardziej boi się dzieci z pierwszej klasy niż stojącego naprzeciw niej strasznego wilka… Dobra zabawa i porcja braw na koniec gwarantowane!

Książki skierowane są do dzieci 6+, ale powiem Wam, że już trzy- i pięciolatek słuchali jak zaczarowani. Wiedzieli kiedy się śmiać i robili to tak głośno, że książki bez wątpienia przypadły im do gustu :-)”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ella-w-teatrze/ 

Ilustracja Katarzyny Koczubiej-Pogwizd z książki „Ella w teatrze”

Powrót