fbpx

„Ella w nocnej szkole” poprawia nam samopoczucie!

„Co to jest nocna szkoła? Z pewnością coś, przy czym dom duchów wydaje się zaledwie igraszką. Tak przynajmniej twierdzi wychowawca drugiej klasy, do której chodzi Ella. Dzieci są zachwycone nocowaniem w szkole, w przeciwieństwie do pana… Ta zabawna historia podbije serca nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jesteście gotowi na dobrą zabawę i porządną porcję humoru?

Dzieci zapałały entuzjazmem do pomysłu zorganizowania nocowania w szkole. Spanie na twardej podłodze, jedzenie zwęglonych kiełbasek, gaszenie pożaru lasu, objadanie się cukierkami (i wymiotowanie po nich) brzmią tak ekscytująco. Tylko pan wychowawca jakoś zdaje się nie podzielać tej radości. Atakowany przez wszystkich pomysłami i pytaniami zabrania dzieciom wymawiać tą nazwę, a za każdym razem, gdy komuś jednak się wymsknie ( a dzieje się to zadziwiająco często), nauczyciel odśpiewuje piosenkę Obladi oblada. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wokalne popisy pana skutkują zebraniem brakujących funduszy na zorganizowanie nocnej szkoły (co się wcześniej uczniom nie udało pomimo usilnych starań). Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie.

Fot. Miss B.

Ułożenie miejsc noclegowych zdaje się przypominać najtrudniejsze zagadki logiczne, a poszukiwania zaginionego bobasa obfitują ciekawymi znaleziskami, także tymi ukrytymi w pokoju nauczycielskim. Policja i straż pożarna czekają w gotowości, by zaalarmowane zjawić się niezwłocznie i przeciwdziałać skutkom niekontrolowanych wydarzeń. Okazują się też źródłem ciekawych krwawych historii, a w razie potrzeby strażacy ugaszą pożar kosza na śmieci, który zajął się od ogniska. Jak zakończy się szkolne nocowanie i czy spodoba się uczniom (i nauczycielowi)? Sprawdźcie sami 😉

To nasze pierwsze spotkanie z Ellą i już wiemy, że nie ostatnie. To fantastyczna pozycja dla uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Pełna jest zabawnych sytuacji, a koledzy Elli są niezwykle barwnymi postaciami, podobnie jak dorośli występujący w tej historii. Tu nie ma miejsca na nudę, a niebanalne pomysły wysypują się jak z rękawa.

Ten humor i akcja bardzo przypadły nam do gustu. Mój 9-latek dopytuje o inne tytuły z serii, a jego śmiech podczas lektury niesie się po domu. Przyznam, że z przyjemnością siadam razem z nim, by czytać książkę wspólnie. Poprawia samopoczucie nam obojgu”.

Recenzja: Miss B. 
Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ella-w-nocnej-szkole/

Powrót