fbpx

„Ella w teatrze”, czyli o szkole z przymrużeniem oka ;-)

„Jeśli szukasz książki, przy której razem z dzieckiem będziecie zrywać boki, to mam coś w sam raz! Oto Ella w teatrze, druga część przezabawnych przygód Elli i jej szkolnych kolegów. I co najlepsze, z powodzeniem trzyma poziom pierwszej części.

Tym razem klasa Elli ma przygotować spektakl z okazji Bożego Narodzenia. Jednak zanim dzieciaki wejdą na szkolne deski, nauczyciel organizuje wyjście do teatru. Może dzięki temu lizną nieco gry aktorskiej. I właśnie rozdział „W teatrze” jest tym, na którym śmiałyśmy się z Basią najgłośniej. Bo jak zachować powagę, gdy w efekcie głuchego telefonu ze zdania „Pate idzie do toalety, powiedz panu”, finalnie wyjdzie „Pate wygrał Eurowizję”? No nie da się! A czy szkolne przedstawienie okaże się sukcesem? Powiem tylko, że na takie występy mogłabym chodzić nawet do obcych szkół 😉

       Fot. Mama Basi czyta

Komedia pomyłek, dynamiczne, rozbrajające dialogi i bohaterowie, którym figle nie są obce. A na ich tle nauczyciel, który robi, co może, aby nie zwariować. Szkoła pełna szalonych urwisów, nietuzinkowych pedagogów, żartów i psikusów. Ella w teatrze to książka idealna na poprawę humoru! A do tego w zabawny sposób pokazuje, że szkoła to wyjątkowe miejsce, w którym jest też czas na zabawę, przyjaźń i wygłupy. Warto podrzucić ją dzieciom, które dopiero rozpoczynają szkolną przygodę. Na pewno będzie im raźniej ;-)”

Recenzja: Mama Basi czyta
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ella-w-teatrze/ 

Powrót