fbpx

„Ella w teatrze”, czyli TAKICH jasełek jeszcze nie widzieliście!

„Druga część zabawnej, fińskiej serii skierowanej do dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jej twórcą jest Timo Parvela – autor wielokrotnie nominowany do prestiżowej nagrody im. Astrid Lindgren i przetłumaczony na ponad trzydzieści języków. Jeśli jeszcze nie znacie Elli, to pozwólcie, że Wam ją przedstawię. Ella to pierwszoklasistka, której koledzy i koleżanki ze szkoły stanowią zgraną paczkę. I chociaż to jej imię widnieje w tytule, to tak naprawdę głównym bohaterem jest tu cała klasa Elli. Dzieciaki, które tak radośnie i beztrosko są… po prostu dziećmi, że wszelkie próby ujarzmienia ich natury, kończą się wesołą komedią pomyłek.

Fot. Joanna Mackiewicz

〰〰〰
W tej części, ku wielkiej radości klasy, z podróży poślubnej wraca ich ukochany wychowawca. Pan oznajmia dzieciom, że dyrektorka domaga się, żeby przygotowali przedstawienie świąteczne z okazji Bożego Narodzenia. Aby dzieci bardziej wczuły się w klimat przedstawienia i trochę poduczyły gry aktorskiej, pan postanawia zabrać je do teatru. Niesforna gromadka jest zachwycona przedstawieniem o Czerwonym Kapturku, aczkolwiek aktorzy na pewno długo nie zapomną tego spektaklu. Gdy w końcu, po ekscytującym zdobyciu przebrań, dzieci wystawiają jasełka, oklaskom nie ma końca. I wcale się nie dziwię, bo jestem przekonana, że TAKICH jasełek jeszcze nigdy nie widzieliście.
〰〰〰
Bardzo fajna, zabawna książeczka, którą mój drugoklasista połknął w jeden wieczór. I tym razem już nie kręcił nosem na mniejszą niż zazwyczaj czcionkę, tylko podjął rękawicę i zadowolony chichrał się, czytając. Polecamy serdecznie, bo uśmiech macie tu gwarantowany.”
Joanna Mackiewicz Hubisiowo
〰〰〰
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/ella-w-teatrze/ 

 

Powrót