fbpx

Emocjonująca opowieść o przygodach w Bieszczadach!

„Drzewicka w ciekawy sposób opisuje przeżycia dzieci na wakacjach, co na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Bohaterowie są barwni i sympatyczni, a opisane przez autorkę sytuacje są zabawne i nieraz zaskakujące. W książce jest dużo akcji i zagadek do rozwiązania, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Jeden z ciekawszych wątków to wampiry, które były pochowane na starym cmentarzu pamiętającym szesnasty wiek, czasy króla Zygmunta II Augusta. Wątek ten dodaje książce tajemniczości i nieco grozy, ale jednocześnie jest łagodny i dostosowany do wieku odbiorcy. Ważne jest, aby napięcie, groza czy niepokój były odpowiednio zbilansowane i żeby te emocje nie przekraczały granic, które mogą być dla dziecka zbyt intensywne lub przerażające. Język w książce jest lekki i prosty, co sprawia, że nawet młodsze dzieci nie będą miały problemów z jej zrozumieniem. Ważne, aby książki dla dzieci poruszały tematy, które są im bliskie i dotyczyły ich codziennego życia, jak również pobudzały wyobraźnię, ciekawość, ekscytację, zaciekawienie, zainteresowanie czy rozwijały kreatywność. Powinny także zachęcać je do myślenia o różnych możliwych rozwiązaniach problemów, jakie napotykają bohaterowie. Justyna Drzewicka w swojej powieści Wakacje z Koszmarkiem. Gniazdo wampirów zapewniła wszystko, co najlepsze dla młodych czytelników.

Wakacje z Koszmarkiem. Gniazdo wampirów to świetna lektura nie tylko dla dzieci w wieku 9-12 lat. Książka jest wciągająca, zabawna i pełna tajemnic, a bohaterowie są sympatyczni i łatwo się z nimi utożsamiać. Polecam ją wszystkim, którzy chcą spędzić miło czas z ciekawą książką.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Zaczytany Książkoholik

Powrót