fbpx

„Enna i Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu” – świat magii zaklętej w książkach

„Dwunastoletnia Enna nie jest jakąś wielką fanką czytania. Owszem, pomaga mamie w księgarni i nie zupełnie stroni od książek, ale też nie siedzi ze wzrokiem utkwionym tylko w nich. Kiedy jednak widzi tajemniczego mężczyznę, który pisze coś w jednym ze starych, drogich wydań, czuje ogromny niepokój. Jednocześnie zauważa, że świat wokół uległ drobnym zmianom, które jedynie ona zdaje się dostrzegać. I babcia, która traci powoli kontakt z rzeczywistością.

Do tego Enna znajduje w starej książce zaproszenie do Towarzystwa Szmaragdowego Atramentu. Nie wie co prawda, co to za organizacja, ale czuje, że ma związek z tajemniczymi wydarzeniami. Odkrywa, że jej członkowie posługują się potężną magią i przy użyciu czarodziejskiego atramentu zmieniają treść słynnych dzieł literackich, wpływając na rzeczywistość, ludzi i historię. Enna czuje, że musi zrobić wszystko, by dostać się do Towarzystwa i udaremnić ich plany.

Uwielbiam, naprawdę uwielbiam książki o książkach. O podróżach literackich, spotkaniach z bohaterami, wędrówce przez książki. Różne tego typu historie już czytałam. A Enna nie tylko doskonale do nich pasuje, ale też realizuje ciekawy, oryginalny pomysł autorki (…)

Powieść Perrin spodoba się czytelnikom spragnionym magii i przygody, ale przede wszystkim mniejszym i większym miłośnikom książek. Bo któż lepiej od książkoholika pojmie grozę, z jaką wiążą się zmiany w najsłynniejszych opowieściach? I któż, jak nie książkoholicy, będzie Ennie kibicować z większym oddaniem? Ta książka dostarczy młodym czytelnikom wielu wspaniałych wrażeń, a  tych młodych duchem z równą lekkością przeniesie do świata magii zaklętej w książkach. Nie wahajcie się po nią sięgać, zwłaszcza teraz, siadając w fotelu pod kocem. Choć pewnie po lekturze zaczniecie podejrzliwie spoglądać na wszystkich, którzy lubią pisać… w książkach :-D”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/enna-i-towarzystwo-szmaragdowego-atramentu/

Fot. Zaczytasy

Powrót