fbpx

Filmowa recenzja książki „Co to jest ten śnieg?”

Co to jest ten śnieg? i Choinka. Jestem, jaka jestem to wyjątkowo zilustrowana seria książek dla miłośników zimy i przyrody. Co to jest ten śnieg?  wprowadza nas w zimowy klimat (…) Tym razem poznajemy Lisa i Zająca, którzy wychowują się razem znają się od zawsze.

„Na świat przyszła wiosna, dorastali latem. A gdy płaszczem złotym ziemia się okryła, oni ciągle razem, blisko jak brat z bratem, lisa i Zająca przyjaźni połączyła”.

Treść całej książki jest rymowana i to super, jednak myślę, że ilustracje są w niej najważniejsze. Autor bardzo przykłada uwagę do pokazywania dzieciom przyrody. I to takiej bardzo plastycznej, pięknej, można powiedzieć 'soczystej’, może też odrobinę tajemniczej. Lisa i Zająca zostajemy późną jesienią, kiedy beztrosko bawią się po prostu, jak to robili zawsze. Aż tu nagle od odlatującej rybitwy dowiadują się, że niebawem spadnie śnieg. Zwierzaki nie wiedzą, co to jest śnieg i postanawiają wyruszyć na poszukiwania. Jednak, żeby coś znaleźć, trzeba najpierw wiedzieć, co to jest ten śnieg.”

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/co-to-jest-ten-snieg/

Powrót