fbpx

„Frida z butelki”- przygoda, szczypta magii i całe mnóstwo dobrej zabawy!

„Czy u Was też dziś tak zimno? Nie narzekam! Ależ skąd! To doskonała pogoda na kocyk, herbatę i książkę (bez wyrzutów sumienia 😉 A jeśli komuś brakuje lata, to mam tu lekturę, w której główna bohaterka właśnie jedzie nad morze z rodziną.

Co prawda wakacje zaczynają się kiepsko, siostra ciągle siedzi z nosem w książce albo w telefonie, mama narzeka, że wolałaby jechać do Hiszpanii, tata stara się nie pokazać, że rudera w której mają mieszkać jest naprawdę koszmarna, a na dodatek sąsiedzi to okropne buraki, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Domek od wujka Haralda skrywa tajemnicę w postaci zielonej, zapomnianej butelki. Franka słysząc obcy głos w przydzielonym pokoju zaczyna szperać i odkrywa, że w owej flaszce mieszka mała, pulchna kobieta, która obiecuje, że spełni trzy życzenia dziewczynki, jeśli ta ją wypuści. I może brzmi to dość standardowo, ale zapewniam, że dalej jest wyjątkowo!
Emocjonująca akcja toczy się błyskawicznie, a nieprzeciętni bohaterowie zaskakują wyjątkowym charakterem. Znajdziemy tu przygodę, zwroty akcji, dowcip, szczyptę magii i całe mnóstwo dobrej zabawy okraszonej mądrym morałem ukrytym między wierszami. Założę się, że niejeden młody czytelnik będzie chciał się szybko dowiedzieć czy i jakie życzenia ma spełnić lokatorka z butelki. Zapewniam Was, że warto tę damę poznać! Macie ochotę na nietypową przygodę? Patronuję jej!”
〰〰〰
Recenzja: Moje dziecko się nudzi
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/frida-z-butelki/

Fot. Moje dziecko się nudzi

Powrót