fbpx

„Gdzie jest Pulpo?”- merdające antidotum na samotność

„Barbara Gawryluk w najnowszej książce opowiada o wrażliwych ludziach, zakochanych w swoich czworonożnych przyjaciołach. Jest taki wyjątkowy żółty dom, w którym mieszkają rodziny z dziećmi, ilustratorka pięknych książek, pilot samolotu i emerytowana bibliotekarka oraz ich psy. Każdy pies ma swoją osobowość, podobnie jak człowiek, co pięknie wybrzmiewa w książce. Kiedy pies bibliotekarki znika zarówno zwierzęta jak i ludzie wyruszają na poszukiwania.

Ilustracja: Joanna Rusinek

〰〰〰
Jest to historia o sąsiedzkiej przyjaźni, budowaniu bliskich relacji wśród lokatorów, o inicjowaniu wspólnotowości. Podczas czytania z dziećmi warto przyjrzeć się bliżej postaci bibliotekarki i pomyśleć ciepło o swoich ulubionych bibliotekarzach. Lubię jak motyw książki, biblioteki pojawia się w książkach dla dzieci, to jeszcze mocniej podkreśla wartość czytania i potrzebę obcowania z książką.
〰〰〰
Po żółtym domu oprowadza nas kreska Joanny Rusinek, łagodna i bardzo ciepła. Aż chce się zamieszkać w tym wyjątkowym domku. Przyjaźń człowieka i psa to temat idealny, aby pokazać najmłodszym jak odpowiedzialnie i uważnie opiekować się zwierzętami, jak ważna jest wrażliwość i empatia dla tej mniejszej istoty. Autorka pokazuje, że pies to członek rodziny, przyjaciel, którego zniknięcie wywołuje silne emocje. Pies okazuje się być towarzyszem i merdającym antidotum na samotność. Piękne przesłanie ..”
Książkojady

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/gdzie-jest-pulpo/

 

Powrót