fbpx

„Gdzie jest Pulpo?” – sąsiedzkie relacje i psie przyjaźnie

„Przyszła wiosna, a wraz z nią mój piękny patronat! Gdzie jest Pulpo? to kolorowa, bajkowa książka autorstwa Barbary Gawryluk, z ilustracjami Joanny Rusinek. Intrygująca, przygodowa opowieść o psiakach z kamienicy zainteresuje każdego przedszkolaka. Jest pięknie wydana!

Żółtą kamienicę znają wszyscy mieszkańcy osiedla. Miejsce czaruje kolorami, różanymi kwietnikami i ludźmi, którzy całym sercem kochają psy. Na drugim piętrze mieszka czarny kundelek Pynio, na parterze wiekowy mopsik Pulpo, ponadto jest jeszcze kundelek Bezik i jamniczka Fibi. Obok kamienicy znajduje się urokliwy park i wybieg dla psów, gdzie często sąsiedzi spotykają się na wspólnych spacerach. Zawsze jest tam gwarno i wesoło.

Fot. Książki dla dzieci

Pewnego dnia w Pawilonie, który mieści się w parku, jedna z lokatorek kamienicy, ilustratorka, pani Renata przygotowuje wystawę swoich prac, na którą zaprosiła sąsiadów. Wernisaż cieszy się dużym powodzeniem, wszyscy z radością i przejęciem podziwiają psie portrety, są także przemówienia, okrzyki zachwytów, brawa, ale dzieje się też coś smutnego… Znika Pulpo, starszy piesek, który wszystkiego się boi i który z pewnością przestraszył się zamieszania i tłumu ludzi. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza, w którą włączają się wszyscy, nawet inne psiaki!

Ta przygodowa opowieść łączy w sobie ciepłe, przyjazne, sąsiedzkie relacje, psie przyjaźnie i pewną zagadkę! Z pewnością jesteście ciekawi co stało się z przerażonym Pulpo? Czytając książkę możecie bawić się w detektywów, snuć własne domysły i prowadzić śledztwo wraz z bohaterami. Dynamiczna akcja, różnorodni bohaterowie i przepiękne ilustracje sprawiają, że trudno się od tej pozycji oderwać. Z radością patronuję książce i serdecznie zapraszam Was do jej lektury. Finał z pewnością Was zaskoczy!”

Książki dla dzieci

Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/gdzie-jest-pulpo/

Powrót