fbpx

„Godzina czarów”, czyli magiczny powrót do dzieciństwa!

„Według dokumentów dawno już nie jestem dzieckiem. Ale co tam dokumenty, w mojej głowie często szaleje jedenastolatka. Z zapałem błąkałabym się po dziwnym domu, pełnym tajemniczych przejść. Z zachwytem odkryłabym ogromną bibliotekę, z ogromnymi regałami zawierającymi książki znane i nieznane. Ach! I gdzieś tam jest tajemnicza książka z legendą. A jeszcze ktoś coś ukrywa, ktoś czegoś zabrania!

Fot. Czytaśka

Godzina czarów to historia idealna! Jest współczesna, ale jednocześnie zawiera w sobie ten czar magii, z którego nigdy nie chcemy wyrastać. Autorka sprawiła, że współistnienie telefonów komórkowych i magicznych przejść, nie niszczy baśniowego klimatu. A stary antykwariat staje się miejscem do którego natychmiast chcę się udać. I to fantastyczne przesłanie, że nowe początki wcale nie muszą zatrzaskiwać poprzednich drzwi. Świat jest zmianą, a nowe przygody są fascynujące!

Książka jest przy tym pięknie wydana, kolory okładki ciepłe i tajemnicze, a grafiki nad kolejnymi rozdziałami urocze. Jest idealna na październikowe wieczory przygotowujące do nadchodzącej nocy dyń, nietoperzy i migoczących świec”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Powrót