fbpx

„Godzina czarów” pulsuje magią i tajemnicami…

„Ta książka to idealna propozycja dla wszystkich młodych wielbicieli tajemnic, magii przenikającej do naszego świata i tropicieli opowieści. Wciąga właściwie od pierwszych stron. Jest trochę jak zapis marzeń niejednej wielbicielki przygód, która bardzo chciałaby przejść od fantazji do realnych przeżyć. Zakochanym w książkach dzieciakom łatwo będzie utożsamić się z Niną i jej miłością do książek. Nie dość, że bohaterka jest sympatyczna, to jest też w swoich zachowaniach bardzo prawdziwa. To, że jest ciekawska i empatyczna, nie oznacza, że nie bywa złośliwa wobec starszej siostry, a jednocześnie świadoma tego, kiedy przekracza granice. Ogólnie przy całej niesamowitości fabuły, autorce udało się oddać w książce bardzo prawdziwe relacje, zarówno te siostrzane, jak i ogólnie rodzinne. Przede wszystkim zaś pokazała, że nawet jeśli między rodzeństwem dochodzi do nieporozumień czy drobnych konfliktów, to w chwili próby zwycięża jednak miłość.

Fot. Zaczytasy

Małgorzata Starosta zaprasza czytelnika do miejsca, w którym magia pulsuje tuż pod powierzchnią rzeczywistości, do klimatycznego dworku, który skrywa wiele tajemnic, a niesamowita biblioteka wręcz kusi. A sama zagadka, z którą mierzy się bohaterka z pomocą przyjaciółki i nie tylko jest przemyślanie skonstruowana. Składa się na nią niepełna legenda z książki o wydartych kartkach, wyrażona półsłówkami opowieść o zaginionym dziecku z Hebanowego Dworku, nietypowa historia powstania Miasteczka i wiele innych drobiazgów. Odkrywanie kolejnych elementów tej historii wraz z rosnącym napięciem i gęstniejącą atmosferą, dostarczy czytelnikowi masy emocji.

Ta ekscytująca lektura świetnie balansuje między tym, co realne, i tym, co magiczne. Gwarantuje fantastyczne emocje i autentyczny obraz relacji. Przy tej historii nie z tego świata młody odbiorca ma szansę ekscytować się i wzruszać, a jednocześnie oddać refleksji nad naturą przyjaźni, która może się z czasem zmienić i ewoluować. Starosta pisze bardzo przystępnie, wciąga czytelnika w fabułę, zachęca do odkrywania tajemnic i kwestionowania intencji innych. Tworzy w ten sposób świetną alternatywę dla telefonów i telewizji, rozrywkę idealną na jesień i czas halloweenowy, ale nie tylko. Must have dla młodszych nastolatków i tych, którzy wciąż mają w sobie dziecięcą otwartość na magię”.

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Zajrzyj do książki: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/godzina-czarow/

Powrót