fbpx

Historia w 24 rozdziałach, do czytania w każdy grudniowy wieczór

„Chcesz poznać tajemnicę? Zapamiętaj, klucz trzeba przekręcić 2 razy… Historia w 24 rozdziałach, do czytania w każdy wieczór, zaczynając od 1 grudnia.

Pamiętajcie musicie dotrzymać obietnicy, tylko jeden rozdział, choćby nie wiem jak bardzo was kusiła ta książka, a wiem że tak będzie, to musicie wytrwać. Tak bardzo chciałabym wam powiedzieć wszystko, zdradzić wszystkie tajemnice, opowiedzieć o emocjach, dać znać, że wszystko będzie dobrze, a jednocześnie przestrzec… Ale nie mogę… Bo zepsuje wam niewątpliwą przyjemność z przeczytania tej historii.

Bohaterka to 11-latka z otwartą głową i z sercem, pełnym dobroci i wiary. Co roku w grudniu o tej samej porze w domu jej babci odbywa się przyjęcie. Dziś nic nie jest takie jak zawsze, babcia opowiada niezrozumiałe historie, w końcu znika, na zamkniętej stacji kolejowej słychać odgłos nadjeżdżającego pociągu, a dom staje się gęsty od tajemnic. Pierwszy raz pozwoliłam sobie recenzując książkę, nie doczytać jej do końca, by choć w w malutkiej części, doświadczyć tej niewątpliwej przyjemności oczekiwania, co będzie dalej…. Więc powiem tylko tyle, miejcie głowę otwartą, wszystko co na początku wydaje niezrozumiałe, zmieni się w prawdę oczywistą. Serce wam za łopocze, a oczy wypełnią się łzami. To książka dla dzieci starszych i dorosłych pragnących co wieczór przekraczać granicę rzeczywistości.”

Trzy Kropki

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/nocny-ekspres/

Fot. Trzy Kropki

Powrót