fbpx

Jesteście gotowi wsiąść do Nocnego Ekspresu?

„Interesujący punkt wyjścia do fabuły zwiastuje niezwykłą, magiczną przygodę i tak jest w istocie. Mamy tu widmowy pociąg i nietypową trasę, w której czas i przestrzeń ulegają rozmyciu. Mamy „znikniętych” ludzi, którzy unoszą się gdzieś porwani przez czas, oraz Tropicieli, którzy z odwagą szukają utraconych bliskich. I choć magii jest tu sporo, są też zasady, którymi rządzi się ten odmienny świat i które młoda bohaterka musi samodzielnie poznać.

Danja – zwykła dziewczynka, która kocha babcię i wciąż ma dość wiary w niezwykłość świata, by udać się w podróż Nocnym Ekspresem, jest wspaniałą główną bohaterką, której towarzyszy się z radością. Jej dobroć i determinacja to wszystko, czego potrzeba, by sprostać wyzwaniom, jakie stawia przed nią los. To wraz z nią eksplorujemy poszczególne stacje wraz z ich niezwykłościami, a podróż ta przypomina senne marzenie.

Jednak Nocny Ekspres to nie tylko opowieść o przygodzie i wkroczeniu w świat odmienny od naszego. Autorka porusza w niej bowiem także temat przemijania i starości. Tęsknoty, pożegnania, a także śmierci. Pokazuje, że choć patrzenie, jak najbliżsi odchodzą jest bolesne, ważne jest, by cieszyć się każdą z chwil, kiedy jesteśmy z nimi. Temat wprowadzony jest subtelnie i nienatarczywie, jednak doskonale podkreślony nostalgicznym wydźwiękiem historii, skłania do refleksji.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/nocny-ekspres/

Fot. Zaczytasy

Powrót